REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kolejne inwestycje PGE Dystrybucja zwiększą bezpieczeństwo energetyczne Polski Wschodniejartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne inwestycje PGE Dystrybucja zwiększą bezpieczeństwo energetyczne Polski Wschodniej
PGE Dystrybucja zawarła trzy kolejne umowy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska na dofinansowanie projektów w ramach działania 2.1 Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027. Wartość zakontraktowanego wsparcia to ponad 343 mln zł, przy szacowanej wartości nakładów przekraczającej 464 mln zł.
ORLEN rozpoczął wydobycie gazu z kolejnego złoża w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN rozpoczął wydobycie gazu z kolejnego złoża w Wielkopolsce
Na blisko ćwierć miliarda metrów sześciennych gazu ziemnego szacowane są ogólne zasoby złoża Grodzewo, zlokalizowanego w gminie Śrem, w województwie wielkopolskim. Uruchomiona właśnie eksploatacja pozwoli na pozyskiwanie surowca przez około osiemnaście lat.
Ponad 655 mln zł dofinansowania od NFOŚiGW na magazyny energii w Grupie PGEartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 655 mln zł dofinansowania od NFOŚiGW na magazyny energii w Grupie PGE
PGE otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację inwestycji w zakresie magazynowania energii elektrycznej. Wsparcie zostało przyznane na budowę Magazynu Energii Żarnowiec, a także na cztery mniejsze inwestycje: ME Pelplin, ME Ścieki, ME Lotnisko i ME Wojciechowo.
Setki milionów złotych dofinansowania dla PGE na budowę 5 magazynów energiiartykuł
Pokaż artykuł
Setki milionów złotych dofinansowania dla PGE na budowę 5 magazynów energii
PGE otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację inwestycji w zakresie magazynowania energii elektrycznej. Wsparcie zostało przyznane na budowę Magazynu Energii Żarnowiec, a także na cztery mniejsze inwestycje: ME Pelplin, ME Ścieki, ME Lotnisko i ME Wojciechowo
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach rusza jedna z najbardziej innowacyjnych inwestycji energetycznych w Polsce
Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powstanie pompa ciepła o mocy ponad 12 MWt, która wykorzysta energię odpadową ze ścieków komunalnych. W praktyce oznacza to, że oczyszczona woda ściekowa ogrzeje kilka tysięcy gliwickich mieszkań. Będzie największym tego typu urządzeniem w województwie śląskim i jednym z największych w Polsce.
[Wrocław] Miasto wytnie 9 topoli przy Wyspie Słodowej. W zamian posadzi nowe drzewaartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Miasto wytnie 9 topoli przy Wyspie Słodowej. W zamian posadzi nowe drzewa
Do końca tego roku Zarząd Zieleni Miejskiej usunie 9 topoli kanadyjskich przy ulicy Drobnera. –...
Zabytkowy Hotel Rycerski w centrum Szczecina przejdzie remont i przebudowęartykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowy Hotel Rycerski w centrum Szczecina przejdzie remont i przebudowę
Kameralny, zabytkowy Hotel Rycerski przy ul. Potulickiej 1a w centrum Szczecina przejdzie remont i przebudowę. Inwestycja zrealizowana zostanie w formule "zaprojektuj i wybuduj".
[Polska] Archicom kupuje większościowy pakiet mLocum SA i wchodzi na rynek ogólnopolskiartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Archicom kupuje większościowy pakiet mLocum SA i wchodzi na rynek ogólnopolski
Archicom, lider wrocławskiego rynku mieszkaniowego, podpisał przedwstępną umowę nabycia 80% akcji sp...
[Warszawa] Hydrobudowa Gdańsk może przystąpić do budowy bulwarów wiślanychartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Hydrobudowa Gdańsk może przystąpić do budowy bulwarów wiślanych
Rok 2013 będzie okresem intensywnych zmian nad warszawską Wisłą. Zakończyły się również formalności...
Największa hala na terenie dawnego Hutmenu we Wrocławiu została wpisana na listę zabytków [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Największa hala na terenie dawnego Hutmenu we Wrocławiu została wpisana na listę zabytków [ZDJĘCIA]
Jeden z najbardziej charakterystycznych, powojennych budynków fabrycznych we Wrocławiu został wpisany do rejestru zabytków. Chodzi o dużą halę znajdującą się na terenie dawnej fabryki Hutmen przy ulicy Grabiszyńskiej.
[zachodniopomorskie] Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. zerwał umowę na budowę aquaparku w Koszalinieartykuł
Pokaż artykuł
[zachodniopomorskie] Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. zerwał umowę na budowę aquaparku w Koszalinie
Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. odstąpił dzisiaj od umowy na budowę pod klucz z pierwszym wypo...
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na budowę ulicy 8 Pułku Ułanów [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na budowę ulicy 8 Pułku Ułanów [FILM]
Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na budowę ulicy 8 Pułku Ułanów. Zamówienie dotyczy trzech z czterech odcinków nowej drogi, dla których już uzyskane zostały decyzje ZRID.
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Apartamenty "Park Kleciński"
Wrocław, Krzyki
We Wrocławiu zostało otwarte Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu zostało otwarte Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy [FILM]
Stolica Dolnego Śląska wzbogaciła się o kolejny ważny ośrodek badawczo-rozwojowy. Centrum Innowacyjnych Technologii (CIT) – nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu został uroczyście otwarty. Było symboliczne przecięcie wstęgi, prezentacja jednostek wchodzących w skład CIT, spotkanie z przedsiębiorcami oraz premiera promującego centrum filmu.
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiu
Kolejna wielka, amerykańska inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. Swoją fabrykę we Wrocławiu wybuduje firma Solventum. Inwestycja o wartości ok. 150 milionów dolarów (585 mln zł) powstanie przy ulicy Kwidzyńskiej, na osiedlu Kowale. Amerykańska spółka zajmuje się produkcją filtrów do przemysłu biofarmaceutycznego. Przy rocznych przychodach wynoszących 8,2 miliarda dolarów firma jest obecnie 17, co do wielkości firmą z branży technologii medycznych na świecie (2023 r.).
Globalny, niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa po raz kolejny zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
Globalny, niemiecki koncern BSH stawia na Wrocław i zwiększa po raz kolejny zatrudnienie
Kolejny wielki i znany, globalny koncern stawia na stolicę Dolnego Śląska. BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, producent urządzeń marek Bosch i Siemens, rozbudowuje swoje moce produkcyjne we Wrocławiu i ogłasza rekrutację 170 nowych pracowników. Firma rozwija fabryki piekarników i lodówek przy ul. Żmigrodzkiej, gdzie powstają urządzenia eksportowane głównie na rynki Europy Zachodniej. W tym roku łączna wartość inwestycji BSH we Wrocławiu przekroczyła miliard złotych, a dynamiczny rozwój wymaga powiększenia zespołu.
[Wrocław] Trwa naprawa ubytków po zimieartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Trwa naprawa ubytków po zimie
Tegoroczna akcja naprawy ubytków pozimowych we Wrocławiu wystartowała z blisko miesięcznym opóźnieni...
[Wrocław] Na ulicy Ślężnej tramwaje będą zwalniać. Powód? Fatalne torowiskoartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na ulicy Ślężnej tramwaje będą zwalniać. Powód? Fatalne torowisko
MPK wprowadziło ograniczenie prędkości do 30 km/h na ulicy Ślężnej, między przystankami "Pułtuska" a...
Wrocław: Powstanie nowa trasa rowerowa przy Dworcu Głównym. Miasto dopłacaartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Powstanie nowa trasa rowerowa przy Dworcu Głównym. Miasto dopłaca
Miało być niespełna, a jest ponad dwa miliony złotych – tyle wyniesie koszt ułatwienia rowerzystom p...
Wrocław: Kolejne podwórko na Ołbinie zostanie zrewitalizowaneartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Kolejne podwórko na Ołbinie zostanie zrewitalizowane
Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie wnętrza podwórzoweg...
REKLAMA